ÜNİVERSİTEMİZDE ACİL İŞLER

RTEÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rize’de görev yapan yazılı ve görsel medya mensupları ile buluştu. Tarihi binada bulunan sosyal tesislerde kahvaltılı bir programda görüşlerini açıkladı, içtenlikle sorulan soruları cevapladı.
Eski Prof. Dr. Hüseyin Kahraman’dan devraldığı mirası daha ileriye götüreceğinden emin olduğum Sayın YILMAZ, kariyerinin bu aşamasında özenle işe sarıldığını gördüm.
Bu çok sevindiren bir durumdur. Fakat işi kolay değil. Gözbebeğimiz üniversite belli merhaleleri başarı ile aşmış. Bu durumu daha ileriye taşıma işi zordur.
Araştırma hastanemizin acilinden başlayan müdahaleyi ayrıntıya girilmesi bakımından ilginç buldum.
Yeni Rektörümüz Sayın YILMAZ’ın dediği gibi, yapbozlarla 530’a çıkarılan yatak sayısı ile uğraşmayı zamansız bulduğumu belirteyim. Neresinden baksanız kötü görüntüler var, biliyoruz. Cep hastane şekilde düşünülen hastanemizi yıkıp yapmaktan başka çare ben göremiyorum. Diğer girişimler palyatiftir, esasa yönelik olması mümkün değildir.
Sayın YILMAZ, uğruna mahkemelerde süründüğüm Şehir Hastanemizin muhteşem projesinden sitayişle bahsetti. Teşekkür ederim. Fakat beş sene gibi bir zamanı telaffuz etti. Benim aldığım bilgiler iki sene içinde hastanemizin yapılacağı yönündedir. Dolgu bitmek üzere. Üst yapı ihalesinin ardından verilecek süre zannedersem o kadar uzun olmayacaktır. Şehir hastanemiz Rize turizmine açılan hava limanımızla birlikte eşi benzeri görülmeyen bir katkı verecektir Sayın hocamızın o projeyi araştırma hastanesinin durumunu göstererek takip etmesi Rize için en hayırlı olanıdır.
Sayın Rektörümüzün gayretli, bilgili, kariyer sahibi olduğun biliyoruz. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın vilayetinde, onun isminin verildiği üniversitede kendisinden istifade etmek istiyoruz. Üniversiteler arasında ve uluslararası arenada RTEÜ ismini yukarılara taşımasını bekliyoruz.
Ayrıntılar önemlidir. Fakat, esası kaçırma gibi ağır bir sonucu vardır!
Üniversitemiz, Rektörümüz Sayın YIMAZ’IN dediği gibi “ekip çalışmasına önem vermesi” ile başarılı olabilir. Belli tecrübeye ulaşmış diğer görevlileri yeni bir heyecanla ayağa kaldırmak, her sahada üniversitemizin başarılarını duymak için yeter ve artan bir şarttır. Sayın Rektörümüz, politik davrananlara en ağır yaptırımları acilen uygulamalıdır.
Hocamıza, üstün başarılar diliyorum.
Selam ve dua ile…
Metin TOPÇU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Eylül 2022, 22:05 tarihinde Genel, Kadın, Köşe Yazarları, Magazin, Teknoloji, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 252 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU