RİZEMİ SEVİYORUM HAVAALANINI İSTİYORUM

tabanSevgili okurlarım. Toplayabildiğim istatistiki bilgileri en son haliyle sizlere sunuyorum. 2013 yılı ilk üç ayının kesin olmayan uçak ve yolcu bilgilerini aşağıda çıkarttım. Örneklemeye İki faal bir sanal havaalanını aldım. Yani Trabzon havaalanı, yeni hizmete açılan Zafer Bölgesel havaalanı ( Afyon Uşak Kütahya) ve olmayan Rize Artvin havaalanı bilgilerini sizlere sunuyorum.

İşte yılın üç ayında bu bahsettiğim havaalanlarında gerçekleşen uçak bilgileri.

mukayese

Cetvelde görüldüğü gibi Rize’ye bir havaalanı yapılması halinde üç ayda gelen ve giden uçak sayısı 1595, yolcu miktarı da 194.212 olacaktı. Afyon Kütahya ve Uşağı kapsayan Zafer Bölgesel havaalanı yani üç vilayete hizmet etmek için yapılan havaalanı Rize’ye yapılacak bir havaalanının 10/1 ne ancak ulaşıyor. Başka bir deyimle bugün Rize’ye bir havaalanı olsa Zafer Bölgesele havaalanından 10 kat daha fazla iş görecekti.
5 ay önce havaalanı için kurulan komisyonda elde ettiğimiz veriler bu yılda doğrulanıyor. Hiç kimse hayır bu kadar yolcumuz yok diyemez çünkü bu rakamlar Trabzon havaalanını kullanan uçakların sayıları ve yolcuların sayılarının yüzde 35 alınarak yapılmıştır.
Hiç kimse hayır yüzde 35 yolcumuz yok diyemez. Çünkü yaptığım bütün araştırmalar en az yüzde 35 diyor. An az denilen rakamlarla ortaya çıkan gerçekler ülkemizin diğer yerlerine yapılana havaalanlarının gerekçelerinden on kat daha fazla haklılık payını gösteriyor
Söylenecek söz kalmadı.
Bu haklı sebeplerimiz için daha ne kadar çaba sarf edeceğiz.
Etrafımızdaki kentler, uzağımızda bulunan vilayetler Ulaştırma bakanımızın deyimi ile havalanırken Rize’ye sıra ne zaman gelecek.?
Bu rakamlar ne zaman ilgililerin bilgisine sunulacak?
Siyasetin görevi halkın dilek ve istedikleri haklı taleplerini üst makamlara taşımak değil midir?
İstiyorum ki, bir ve beraber hareket edelim.
Bana göre Rize’nin hizmet alma noktasında bu kadar haklı olduğu başka hiçbir konu yoktur.
Bu hizmeti isteyenin yüzünün kara çıkma ihtimali hiç yoktur.
O zaman en kısa zamanda bu rakamlardan ilgilileri haberdar edelim.
Yani üç vilayete hizmet verecek havaalanını üç ayda toplam 203 uçak kullanıyor Rize’ye bir havaalanı olsa tam 1595 uçak bu havaalanını kulanmış olacaktı. Rize vilayeti yolcu sayısı bakımından bu üç vilayeti nerde ise ona katlıyor. Bu hak değil de nedir Allah aşkına?
Rize’mi Seviyorum Havaalanını İstiyorum…
Sevgi ve saygılarımla….

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Nisan 2013, 23:00 tarihinde Dosyalarımız, Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 407 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU