Rize Artvin 13.Siraya Yerleşti

Rize Artvin hava limanını bir ayda 99 bin 501 yolcu kullandı. 9 aylık gerçekleşme ise 777 bin 548 oldu. Bu durum yıllık bazda 1 milyondan fazla yolcuyu işaret ediyor. Bu rakamlar 58 hava limanı arasında 13. sıraya yerleşmek demek.

Gerek nüfus ve gerekse toprak büyüklüğü bakımından küçük iller arasında olan Rize ve Artvin, hava limanları arasında 13. Sıraya yerleşmesi nüfus yoğun bölgelere ulaşmadaki zorluklarımızın bir başka şekilde ifadesidir. Demek ki ulaşımda çok büyük sıkıntılar yaşamışız.

Bir diğer konu hava limanımızı kullanan uçakların sayılarıdır. Çünkü “haftada bir uçaktan ne olur” diyenlerin kulakları çınlasın artık. Eylül 2023 ayında 696 uçuş gerçekleştirilmiş Rize Artvin Hava limanından. Günde 23 uçuşa denk gelen bu rakamlar, hava limanı yapılması mücadelemize ket vurmak isteyenlerin olaya ne kadar uzak olduklarını göstermesi bakımından ilginçtir.

Bu çevrelerin elle tutulur olanlarını ikna etmemiz çok zor olmuştu.

Senelerce Rize’ye bir hava limanının gerekli olduğunu, yolcu sıkıntısı yaşamayacağımızı defaten beyan ettik. Bir milyonu aşan rakamları telaffuz ettiğimizde ise adeta gülünç duruma düşürüldük.

Rize şimdi devasa bir başka hizmeti almanın eşiğinde!

Rize Şehir Hastanesi.

Bu hastane hizmete başladığında hep beraber Rize Artvin Hava limanını kullanan yolcu sayılarının milyonlara ulaşacağını göreceğiz. Oluşacak sağlık turizmi trafiği Rize’yi çok farklı bir alana taşıyacaktır.

Sayın vekillerimize çok büyük görev düşmektedir.

Tek kurtuluşumuz turizmdir.

Sanayi olmayacağına göre, imkânsız olduğuna göre, dünyanın en güzel doğasına sahip coğrafyamızı değerlendirmek öncelikli görevleridir siyasilerin.

Bir milyon yolcu dedik, rakamlar o noktaya ulaştı.

Şimdi “turizm” diyoruz, zamanında kulak verin bize! Hava limanı yapımında olduğu gibi 5 senemizi çalmayın, kaybetmeyelim çok değerli yılları!

Bu öngörüde isabetin dik alasıdır.

Demek ki, samimi hislerle çevrenize faydalı olmak istiyorsanız yaradan da size yardım eder. Sizi mahcup duruma düşürmez.

Artması yüzde yüz olan turizm hareketliliğini şimdiden karşılamak gerekiyor. Turizm yatırımlarını organize etmek gerekiyor.

Mekân olmayınca oluşan talebi karşılamak mümkün değildir. Sel gibi gelmesi muhtemel misafirleri şimdiden karşılamaya başlayalım. Gereken tedbirleri, yani turizm yatırımlarını başlatmanın yollarını arayalım. Oteller, Pansiyonlar, Bungolog evler, ne varsa bir an önce yapmaya başlayalım. Turizmde marka olmuş kuruluşları öncelikle davet edelim. Cennet topraklarımızı dünyanın her tarafına anlatalım, tanıtalım.

Selam ve dua ile…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Ekim 2023, 16:42 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 125 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU