SESİNİ KISIN

Yıllardır ülke meselelerine, bölge ve Rize’mizin devasa problemlerini aklımız elverdiği ölçüde kamuoyuna sunuyorum. Destek istiyorum. Ağırlıklı olarak yapılması hayli zor yatırımları Rize’ye kazandırmaya çalıştım. Yalnız mı? Asla değil. Rize yerel basını, görsel medya ve internet dünyasının önemli katkıları oldu.

Neden yazdım bu cümleyi?

Zaman zaman sosyal platformlardan çeşitli meselelerimize de el atmamız isteniyor. Bu konuda tavrım şudur. Bir sokağın düzenlenmesi, dolmuşlarda olan sıkıntılar vs. otomatik olarak bende devre dışıdır. Şaka yollu bir arkadaşımız “sen bizimle ilgilenmezsin, sen hep milyarlık işleri gündem yaparsın deyince filmi geri sardım. Evet haklıydı dostum. Ovit ve Rize Erzurum yolu 3-4 milyar, Hava limanı bir o kadar, lojistik liman, keza Rize Şehir Hastanesi öyle… Bunları yukarıda dediğim gibi halkımızla basınımızla birlikte başardık. Devasa bir problem olup ilgilenmediğim, hakkında yüzlerce yazı yazmadığım yatırım yok gibi.

Basınımızın çok değerli büyüğü, kibar, ince, hassas insanı Yavuzer Tarlan’ın kaybettik. Üzüntüm çok büyüktü, Aramızda bir hukuk vardı ve sık sık görüşürdük. Rahmeti rahmana kavuşan bu değerli insanın cenazesine katılmak üzere Rize Merkeze geldim. Meğerse duyurusu yanlış yapılmıştı, Cuma günü ikindiden sonra defnedilecek diye bir sitede okuyunca zaman geçirmek için Belediyenin harika sosyal tesislerinde mola verdim. Rock’in Roll müziğine benzeyen oldukça yüksek desibelde bir müzikle karşılaştım. Oysa insanların rahat sohbet edebilmesi ve hoşça vakit geçirmesi için çok kısık bir sesle enstrümantal müzikler, kanun, ud, keman taksimleri konmalı, yerel sanatçıların müzikleri de olabilir diye düşündüm. Nezih mekanlarda bu böyle uygulanır. Tesis 10 numara ve çok nezih. Acaba belediye yetkililerimiz bu meseleye bakabilirler mi?

Zamanım vardı, Veliköyü’nde yaklaşık 1,5 aydır önemli bir yolun bir bölümü göçüp gitmiş, yol kapanmıştı. Bu işle ilgileneni aradım. “Bir kuruşumuz” yok dedi!

Gel de yanma şimdi! Bir kuruş yok. Onlarca köyü birbirine bağlayan bir yolu yaptıramayan bir önemli kuruluş! Çok değerli valimizin haberi var mı bilemiyorum. Meseleyi vekile açabilir miyim, bilmiyorum. Bana göre çok basit ama önemli bir iş… Kuruş yok! Olacak şey değil!

Ben olsam benimle iş yapan müteahhide yaptırır sonradan mübarek para bulunulunca öderdim. Sokak varı çözüm!??

Bir zamanlar Onkoloji merkezi için “bir avuç çayda senden” kampanyasını düzenleyenlere “kardeşim halkımızı uğraştırmayın. Gidin zengin bir adama versin parayı hastane yapılsın” dediğimi hatırlıyorum.10 milyona ihtiyaç vardı. Sadece on milyon! Kapı kapı dolaştılar, yıllar sürdü. Sonunda zengin biri vergisinden düştü, yaptı o hastaneyi…

İşte değişik bir günün anatomisi!

Küçük işlere büyük kapılar açmadan en iyisi benim sesimi kesin!

Selam ve dua ile…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Ekim 2023, 22:42 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 125 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU