ÖNCE SAĞLIK SONRA FUTBOL

Covid-19 virüsü salgınında vaka sayısı 100, ölüm sayısı 1’ken Türkiye futbol liglerinde ertelenme kararı alındı. Hatta erteleme maçları olan Göztepe-Çaykur Rizespor , Y. Malatyaspor-Trabzonspor maçlarının oynatılması da sağlıkçılar tarafından eleştiri konusu olmuştu.

Şimdi aktif 45.484 vaka varken 1219 kritik hasta varken futbol konusu açılması bile baştan başa vurdumduymazlıktır. İnsanlar bir yerlerde ölürken, esnaf dükkanları kapatmışken, komşu komşuya iftara gidemezken birileri futbol maçı izletmek istiyor.   Burada aklı başında olan her bireyin önce sağlık sonra futbol demesi lazım.

Hali hazırda bu söylentiler bile insanlarda rehavete neden oldu. Dışarda işi yokken sokağa çıkanlarla, maske takma bilincine sahip olmayanlarla doldu ortalık. Böyle bir ortamda virüste  2. dalga patlarsa bunun karşısında hiç kimse duramaz. O yüzden medyanın içinde yer alan bilhassa spor camiasında yer alan bireylerin bu zamanda çok daha dikkatli olması gerekiyor.

Şimdi sosyal medyada ve bazı TV kanallarında holiganlar ya da başka bir deyişle spor yorumcuları görüyoruz. Sözde spor yorumcuları. Ama en hafif tabirle diyorum ülke düşmanı. Sağlığın, insanların, ekonominin, politikanın hiçbir önemi yok sadece desteklediği takımların çıkarları var. Bu gözünü hırs bürümüş tipler sayesinde arma düşmanlığı hat safhada. Özelliklere medya da küfürler havada uçuşuyor. Lütfen bunlara kulak asmayın!

Millet olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olduğu bu dönemde bilinçli insanlara kulak asalım. Bu ülkenin düşmanlarına da tükürün geçin kâle bile almayın.

 

Onur HANEDAR

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Mayıs 2020, 17:05 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 14 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 339 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU