En ucuz ve en ilginç yurt dışı tatili nasıl yapılır?

fatma-iyibilginnnnnYazılarımı takip edenler ya da gezi- tatil bloglarına ilgi duyanlar sanırım benim paylaşımlarıma rastlamışlardır.

Bendeniz yıllardır her yaz 2-4 haftalığına yurt dışına çıkar ve gezdiğim-gördüğüm yerleri Milliyet Blog’daki sayfamda anlatmaya çalışırım.

İşte bu yılki gezi programıma birkaç gün kalmışken düşündüm ki; şimdiye kadar, istediğim ama henüz gitmeye fırsat bulamadığım birkaç Avrupa Şehri dışında Londra, Windsor, Viyana, Paris, Zürich, Bern, Prag, Budapeşte, Milano, Como, Venedik, Lecco, Garda, Bellagio, Bergamo,Torino, Napoli, Capri, Floransa, Aachen, Düren, Köln, Düsseldorf, Bonn, Barselona,Stokholm, Amsterdam, Rotterdam, Mastrich, Antverb, Brüksell gibi dünyanın en popüler belki de en çekici kentleriyle tanışmışım.

—Kendimi hâlâ heyecanlı bir gezgin gibi enerjik hissederken şöyle Amerika’ya, Uzak Doğu’ya, Avustralya ya da Afrika’ya kadar uzanarak oraların farklı, zengin ve gizemli coğrafyalarını keşfetmek zamanının da geldiğinin farkındayım gerçi ya, neyse—

Böyle bir yazı içeriğiyle ilk karşılaşanların: ” Ooo her yıl yurt dışına gitmek mi? Ne diyor bu canım? Nasıl oluyormuş bu iş? Anlatıp durmuş ama belli ki tuzu kuru bunun(!)” benzeri yorumlar yapacaklarını tahmin edebiliyorum aslında, ama Homelink denilen tatil sistemi, sizler için de yurt dışına seyahate gitmeyi mümkün kılıyor artık. Ayrıca Homelink sistemine dâhil olanlar için, son derece ilginç yurt dışı tatiller yapmak artık bir hayal olmadığı gibi, öyle tuzunun kuru olması da gerekmiyor(!)

Homelink, uluslararası alternatif tatil imkânı veren ve neredeyse bedavaya yakın bir masrafla dünyanın gezilebildiği, üyeleri arasında kâr amacı gütmeyen ve yine üyelerine, dünya ülkelerini yerel kültür ve doğallığıyla tanıtmayı hedefleyen 55 yıllık bir sistem. Yani Homelink bir tatil, bir yaşam tarzı.

Bu sistem sayesinde gönlünüzün çektiği her yerde evinizi, dilerseniz arabanızı değiştirerek tatil yapabiliyorsunuz. Bu sistemde, tatiliniz süresince başka bir Homelink üyesi ile evinizi kira veya konaklama ücreti ödemeden karşılıklı olarak değiştiriyorsunuz. Siz onların evinde tatilinizi geçirirken, onlar da sizin evinizde kalıyor ve bunun için ne siz, ne de diğer Homelink üyesi herhangi bir kira bedeli ödemiyorsunuz.En güzeli de Homelink size bir ev ortamındaki rahatlığı ve mahremiyeti sağlıyor.

Konu ilginizi çektiyse, üyelik koşullarını ve merak ettiğiniz her şeyi (https://homelinkturkey.com/#) adresinde bulabilirsiniz.

Ayrıca sayfamdaki yurt dışı tatil/alternatif tatil/ gezi-tatil kategorilerinde paylaştığım Homelink deneyimlerimi okuyabilir, galerilerde paylaştığım gezi resimlerini de görebilirsiniz.

6 yıllık mutlu bir Homelink Gezgini olarak yolumun düştüğü Avrupa şehirlerine, bu yıl Roma ve Berlin’i de ekleyeceğimi belirtirken, bu alternatif tatil sistemini sizlere bir kez daha içtenlikle öneriyorum.

https://homelinkturkey.com/#

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Temmuz 2013, 10:54 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 4 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 312 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU