EY ALLAHIM!..

Allah dağına göre kar, güle göre diken, güce göre yük, imana göre de imtihan verir.

Samsundan Sarp’a 6 vilayet 60 kaza dururken hemşerilik beratı ile bağlanan Binalı YILDIRIM’ın projesi Erzincan Trabzon hızlı tren hattı gibi 2 vilayet 2 kazaya hizmet edecek olan hızlı tren hattını her şeyi doğru bildiğini zannettiğimiz devlet makamlarının en büyüğü tarafından açıklanıyor.

Bir tarafta yaklaşık 6 milyon vatandaş diğer yanda 1.3 milyon.

Dağına göre karını ver yarabbi!

 

Akıl almaz zorlukları göze alarak yapmaya kalktıkları hızlı tren projesi bir yerde 80, diğer yerde 100 ve finalde son kilometrelerde güya 200 kilometre hız yapacak bir projeye devletim hangi akılla onay verir. 1500 metrelerden 0 koduna hangi mantıkla ve güçle indireceksin, hangi kurp açıları ile hızı 250 kilometreye çıkaracaksın ey devletim.

Gülüne göre dikenini ver yarabbi!

 

Vatan için nerede ise her kapıda bir şahit yatan Karadeniz halkının gözüne baka baka zülme eşdeğer bir dayatma ile ulaşımın en temel aracı tren yolundan mahrum ediliyor. İhale edilen Samsun Ordu Hızlı tren hattı acele ile gerekçesiz iptal ediliyor. Halkın aleyhine kullanılan nasıl bir güçtür ki hakkı batıl ediyor.

Güce göre yük ver yarabbi!

 

İktidarlar ömrünü kendileri belirler. Bütün dünyada ve ülkemizde de durum böyle olmuştur. Eğer siz adaletle yönetmez iseniz iktidarınızın ömrünü kısaltmış olursunuz. 60 kaza 6 vilayet duruken 2 vilayet 2 kazaya, 6 milyon vatandaşın yerine 1.3 milyon vatandaşa hizmeti öne alırsan ömrünü kimse uzatamaz. Bu noktada çok ağır bir imtihanla karşı karşıyadır Ak Parti İktidarı. Ve eğer Erzincan Trabzon hattına ısrar ederse bu ateşle imtihandır.

Bakalım 18 yıldır ülkeye bir çok dev eser kazandıran Ak Parti bu hatasını düzeltmesini becerebilecek mi?

İmana göre de imtihan ver yarabbi!

Metin TOPÇU

26.2.2021 -Ataşehir

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Şubat 2021, 09:44 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 241 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU