5’inci ‘Gündem Rize’ Toplantısı Yapıldı

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla ‘Gündem Rize’ toplantılarının 5’incisi gerçekleştirildi.

AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve 3 ayda bir gerçekleştirilen Gündem Rize Toplantılarının 5.si Rize Ticaret Borsasında düzenledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın moderatörlüğünü yaptığı toplantıya, İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Sivil toplum kuruluşları, Kanaat önderleri ve iş adamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Meclis çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Gündem Rize Toplantılarının çok önemli olduğunu ifade etti.

Gündem Rize 5. Toplantısının ana konusu belediye bloklarındaki kentsel dönüşüm oldu. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Belediye bloklarında yapılacak kentsel dönüşümle ilgili sunum gerçekleştirdi. Projedeki detayları projenin görselinin yer aldığı videolu sunumla tek tek anlattı.

Metin belediye bloklarının dönüşümüyle ilgili aşamaları anlatarak, “Kentsel dönüşüm deyince ilk etap da belediye blokları diye tabir ettiğimiz 23 dönümlük alanı anlatacağız. Yaklaşık 8 aydır TOKİ ile bir proje üstünde çalışılıyor. Burada karşılıklı müzakereler oldu. Sadece TOKİ bir proje çizdi alın bunu yapalım şeklinde değil de. Dış görselinden mimarisine, dükkânların sayısının uyup uymamasına kadar ticari bir hareketliliğin bu şekilde devam edip etmeyeceğine kadar birçok parametrelerle bizde Rize’deki teknik arkadaşlarımızla gözlemlerimizi yaparak bu müzakereler noktasında bir yere kadar geldik. Bu nihai son değil. Mesela dün Rize’deki mühendisleri odası başkan ve üyeleriyle görmüştük onlarında bilgileri ve önerileriyle birlikte belki farklı bir noktada olmuş olacağız.” dedi

Rize Belediye başkanı Metin Kentsel dönüşümle ilgili önceliklerinin belediye blokları ve Yağlıtaş olduğunu ifade ederek öncelikle bu iki yerde projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantıda Belediye Başkanı Rahmi Metinin sunumun ardından müzakereler geçildi. Belediye Başkanı Metin katılımcıların sorularını yanıtladı. Hemen hemen bütün katılımcıların söz alıp görüşlerini beyan ettiği toplantı da projeden son derece memnun kaldı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Aralık 2019, 07:31 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 326 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU