AK Parti’de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı

AK Parti Rize teşkilatları Ekim ayı ilçe danışma meclisi toplantıları bugün gerçekleştirilen 6 ilçe toplantısı ile başladı

İlçe danışma meclisi programları kapsamında dün Merkez ilçe, Kalkandere, Derepazarı, İkizdere Güneysu ve İyidere ilçe danışma meclisi programları düzenlendi.

İlçelerde gerçekleştirilen toplantılara;, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Rize  Milletvekili Muhammed Avcı İl Başkanı İshak Alim, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe koordinatörleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, ilçe kadın kolu teşkilatı, ilçe gençlik kolu teşkilatı, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, köy ve mahalle başkanları katıldı.

Merkez İlçe Kalkandere ve Derepazarı İlçe danışma meclisi toplantılarına Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Avcı katılırken, İyidere ve Güneysu İlçe Danışma Meclisi Toplantısına ise İl Başkanı İshak Alim katıldı.

Toplantılar ilçe başkanlarının açılış konuşmalarıyla başladı. İlçe başkanlarının konuşmalarının ardından ilçe ana kademe, kadın kolu ve gençlik kolu teşkilatları son bir ay içerisindeki faaliyet raporlarını okudular. Ayrıca ilçe belediye başkanları belediyelerin faaliyetleri hakkında sunumlar yaptılar.  Faaliyet raporlarının ardından sunumların müzakereleri yapıldı.  Toplantılarda teşkilat içi faaliyetler değerlendirilirken ülke gündemi ve yereldeki yapılan çalışmalar ve sorunlarla ilgili istişarede bulunuldu.

Avcı “Hem Masada Hem de Sahada Kazanılmış En Büyük Zaferlerden biri”

Katıldığı ilçe danışma meclisi toplantılarında konuşan Milletvekili Muhammed Avcı Barış Pınarı harekâtına değinerek, “ Ülkemizin Güney sınırlarında oluşturulmaya çalışılan terör devletine karşı Liderimizin Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde önemli bir harekat başlatıldı. Son 15 gün içinde Cumhuriyet tarihinin hem masada hem de sahada kazanılmış en büyük zaferlerinden bir tanesini kazandık. Ama buna bile taarruzda bulunan bir muhalefet partisi var. Böyle bir ortamda da bir lider çıktı önce sahada kazandı sonra da masada.” dedi

Avcı“Türkiye’nin 100 büyük projesinden 3’ü Rize’de”

Rize’deki yatırımları değerlendiren Milletvekili Avcı, “Rize’ye bugüne kadar 18 katrilyon yatırım yaptık. Bunda belediye yatırımları yoktur. Merkezi hükümet eliyle yapılan yatırımdır. 2002 yılında bütün Türkiye’nin yatırım bütçesi sadece 6 katrilyondu. 2002 yılında bütün Türkiye’ye 6 katrilyon yatırım yapılırken biz bunun 3 katı yatırımı 17 yılda sadece Rize’ye yaptık. Bunun içinde 3 mega proje var. Türkiye’nin 100 büyük projesinin 3 tanesi Rize’de. Bunlardan bir tanesi havalimanı diğeri Ovit tüneli bir diğeri ise ihale aşamasına getirdiğimiz lojistik merkezdir.

Rize havalimanı tüm hızıyla devam ederken bir yandan terminal ihalesini de yakın bir zamanda yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılın sonunda Rize havalimanını kullanacağız. Lojistik merkezle ilgili Nasıl yapılacağı büyüklüğü her şeyi artık belirlenmiştir. Artık yapım ihalesi ile ilgili süreç başlamıştır. Lojistik merkez bakanlıktan gelen son onay yazıyla ihale edilebilir hale geldi. Ondan önce ihale edilebilir değildi. Bütün plan kararı geçti. Artık Yapım ihalesi sürecini takip ediyoruz.

Salarha tünelinin bütün viyadük ve bağlantı yollarıyla birlikte eylül ekim ayında bitirilmesi planlanıyor. Salarha yolunun ilk 10 kilometrelik  bölümü için duble yol proje çalışmaları  başladı devam ediyor. Diğer taraftan Salarha da ilk konut hareketini kamu eliyle gerçekleştiriyoruz. Salahlar da aynen Güneysu’daki konutlara benzer konutlar üreteceğiz. Yağlıtaş ve Salarha için kamulaştırma bedelleri geldi. Mahkemeler devam ediyor. Mahkemeler bittiği anda ödemeler başlayacak. Ayder’de bin 700 araçlık bir otopark ihalesi gerçekleştirdik. Pazar yolu caddesi ile ilgili acele kamulaştırma kararı aldık ödenek bekliyoruz.

Ülkemizin kemer sıkma politikası izlediği bu dönemde Bu yatırımları bu noktaya getiren Rize’deki aktörlerin arasındaki uyumdur.  Aynı ipe asılmanın bir sonucudur bu.” dedi

Alim, “Bölgesinde söz sahibi bir ülke olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk.”

İl Başkanı İshak Alim İlçe danışma meclisi toplantılarına yaptığı konuşmada, “ AK Parti teşkilatları olarak il, ilçe belde mahalle ve köylerimizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın memleketine onu en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Barış pınarı harekâtıyla uluslararası alanda önemli adımlar attık ve ülke olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde istediğimiz sonuçları aldık.  Uluslararası alanda bölgesinde söz sahibi bir ülke olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk.

Bir yandan ülke mesellerini takip ederken bir yandan da çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. AK Parti Rize teşkilatları olarak bugüne kadar ki başarılarımızı daha da yükseklere taşımanın gayreti içindeyiz. İlçelerimizde çapraz toplantılar gerçekleştirerek ilçe teşkilatlarımız diğer ilçelimize giderek bir arada toplantılar yapıyor. Son derece verimli oluyor. Partimiz de kuruluşundan bugüne kadar ki yöneticilerimizin her zaman fikirlerinden istifade ettik etmeye de devam ediyoruz. Onlarla bir araya geliyoruz sohbet ederek istişarede bulunuyoruz.” dedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ekim 2019, 14:21 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 314 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU