Avcı, “Bu Makamlara Hizmet İçin Geldik ”

Muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek projeleri ve sorunları yakından takip etmeye devam eden AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, “Bütün projeleri ve sorunları takip etmek bizim boynumuzun borcudur.” dedi

 

TBMM’deki mesaisinin bitmesiyle soluğu Rize’de alan AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı İlçe ziyaretlerine devam etti. Milletvekili Avcı Ardeşen, Fındıklı ve Çamlıhemşin’de düzenlediği programlarla muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaretlerine Ardeşen’le başlayan Milletvekili Avcı Ardeşen sanayi sitesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Avcı’ya Eski milletvekili Nusret Bayraktar de eşlik etti. Avcı Ardeşen’li hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, gerek Ankara’da meclis çalışmaları olsun gerek Rize’de yoğun bir mesai içinde çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

Milletvekili Avcı Ardeşen’den sonra Fındıklı ilçesine giderek muhtarlar bir toplantı düzenledi. Toplantıya İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, İlçe başkanı Serkan Ellialtı, Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürü Cabir Kadıoğlu, AFAD Müdürü Şakir Kurk, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şafak Bulut ve DSİ şube müdür vekili katıldı. Toplantıda muhtarlar tek tek söz alarak köylerindeki sorun talep ve istekleri ilettiler. İlgili kurum müdürleri sorunlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Sorunlar ve taleplerle ilgili notlar alarak takibi noktasında çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

Milletvekili Avcı, “il genelinde bu tür toplantılar yapıyoruz. Amacımız hem köy hem de mahalle muhtarlarımızla bir araya gelerek köylerimizin sorunları ve yatırımlarla ilgili sorunları muhtarlarımızdan dinleyip hemen çözülecek olanları çözmek, zaman ihtiyacı olan ve takip etmemiz gereken konuları not almak üzere bir araya geldik. Biz hepinizi çok seviyoruz. Benim ailem burada. Rize tarihinde evini burada tutup kendi Ankara’da misafirhanede kalan tek milletvekili de benimdir. Bunu niye yapıyoruz? Rize’ye daha fazla zaman ayırabilmek için her hafta sonu mutlaka Rize’de bir program yapmaya gayret ediyoruz. Teşkilat görevlerimiz var bir taraftan. Karadeniz bölgesinin tamamına bakıyorum. Bir taraftan da Rize’yi İhmal etmiyoruz. Bütün projeleri bütün sorunları takip etmek bizim boynumuzun borcudur. Ben AK Parti’den seçilmiş bir milletvekili olabilirim ama seçildikten sonra Rize milletvekiliyimdir. Biz hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın Fındıklı’ya karşı ödevimizi yerine getirmeye çalışacağız. Bu makamlara hizmet için geldik. Bu anlamda muhtarlarımızın yapacakları tüm çalışmalarda yanlarındayız. İmkanlarımız dahilinde en iyisini yapmak için çalışıyoruz.” Dedi.

Toplantıda tek tek söz alan muhtarlar sorun, talep ve isteklerini belirttiler. Sorunlarıyla ilgili şimdiye kadar yapılan ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler verildi. Muhtarlar Milletvekili Avcı ve beraberindekilere böyle bir toplantı organize ettikleri için teşekküllerini iletti.

Milletvekili Avcı ve beraberindekiler Fındıklının ardından Çamlıhemşin ilçesine geçtiler. Burada Muhtarlarla bir araya geldiler. Muhtarları tek tek dinleyerek ilgili kurum müdürleri sorunlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Milletvekili Avcı Çamlıhemşin ilçesinin Rize turizminin göz bebeği olduğunu belirterek, “Ayder’deki dönüşümle birlikte Ayder’i bozulmuş yapısından kurtarıp aslına ve doğasına

uygun hale getireceğiz. Özellikle Ayder’deki dönüşüme hemşerilerimiz sahip çıkmalı. Biz Davosla yarışacak bir Ayder istiyoruz. Sadece Ayder değil yaylarımıza sahip çıkmalıyız beton yığınlarıyla yaylalarımızı doldurup doğallığını kaybetmemeliyiz. Bu anlamda yaylarımızda yaşayan hemşerilerimize önemli görev düşüyor.”dedi

Taziye ziyaretlerinde de bulunan Milletvekili Avcı, Ardeşen Sinan köyü eski muhtarı Ahmet Özyanık’ın ve Tuncer Ergüven’in Eşi Mediha Ergüven’in vefatı dolayısıyla ailelerini ziyaret ederek taziye dileklerini iletti.

Programlarına Merkez’de devam eden Milletvekili Avcı, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odası birliğine bağlı oda başkanlarıyla bir araya gelerek Rize’deki yatırımlarla ilgili bilgiler verdiler.Milletvekili Avcı ülkenin ekonomik olarak zor dönemlerden geçmesine rağmen Rize’de önemli işler yaptıklarını belirterek, Rize’deki uyumun bunda önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Milletvekili Avcı Son olarak ise Rizespor Taraftar gruplarında son kale grubuyla bir araya gelerek Rizespor üzerine sohbet etti

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Ekim 2019, 15:03 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 327 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU