Başkan Kasap Bakan Güllüce’ye Brifing Verdi

kasap

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin Rize Belediyesi’ni ziyaretinde Başkan Kasap, Bakan Güllüce’ye 10 Numara projeleri anlattı, hava limanından bahsetti…

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Rize programı kapsamında Rize Belediyesi’ni ziyaret etti. Güllüce’nin Rize Belediyesi ziyaretine Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı ile Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Nusret Bayraktar, Rize Valisi Ersin Yazıcı, İl Genel Meclisi Başkanı Muhammet Avcı, Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar katılırken ziyaret sırasında Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat kasap, 10 Numara Projeler hakkında Bakan GÜllüce’ye brifing verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ziyarette yaptığı açıklamada, “Bugün Rize ziyaretimiz çerçevesinde çeşitli inceleme ve açılışlarda bulunduk. Rize’nin geleceği ile ilgili görüşmelerimiz oldu ve nelerin yapılabileceği tartışıldı. Bakanlık olarak desteğimiz ile inşallah en kısa sürede güzel şeyler hayat bulur” dedi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ise buradaki konuşmasında; “Cumhurbaşkanımızın memleketi Rize’nin Belediye Başkanı olarak sizleri makamımda ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Özellikle son yıllarda atılım yapan şehrimizde inşallah bundan sonra daha kentsel bir görüntü ortaya çıkartarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seçim sürecinde vaat ettiğimiz Sahil Projemizin yanında, Teleferik Projemiz, Park Projelerimiz, Cumhuriyet Meydanı Projemiz, Kadın Kültür Merkezi projemiz ve Engelsiz Rize Projemiz gibi benzeri projelerimizin ilk aşamasını tamamlamış bulunmaktayız. Caddeleri birbirine bağlayan yürüyen merdiveni tamamladık ve yaya kaldırımlarındaki engelli yürüyüş yolunu tamamlamak üzereyiz. İyidere Lojistik Merkezi, Ovit Tüneli ve Hava alanı kapsamında baktığımızda Rize sahili de bir lojistik merkez haline gelerek, Rize bir konaklama alanı olacak. Sayın Vekillerimiz, Sayın Valimiz ile birlikte bu süreci yaşıyoruz. Bu anlamda sizlerinde Bakanlığınızca maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Kasap, Bakan Güllüce’ye üzerinde yöreye ait el işi işlemeli bardak takımı hediye etti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Kasım 2014, 10:15 tarihinde Gündem, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 292 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU