DEMİRYOLU İÇİN VEKİLLERİMİZ TOPLANACAK

orduMHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bölge milletvekili arkadaşlarımızla da özellikle AK Partili Giresun, Trabzon, Rize milletvekilleri ile görüşerek demiryolunun hayata geçirilmesi için mücadele edeceğiz” dedi.

TBMM BİR KEZ DAHA GÜNDEME GETİRECEĞİM

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Samsun-Sarp Demiryolu projesinin hayata geçirilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuyu bir kez daha gündeme taşıyacaklarını açıkladı. Demiryolu’nun Karadeniz’in kurtuluş reçetesi olduğunu belirten Enginyurt, “Samsun-Sarp Demiryolu’nun hayata geçirilmesi, Karadeniz’in ayağa kalkması ve ekonomisinin canlanması demektir. Dolayısıyla Ordu milletvekili olarak ben, bu konuda yeni dönemde TBMM açıldığında sürekli gündeme getireceğim” diye konuştu.

BÖLGE MİLLETVEKİLLERİYLE ORTAK ÇALIŞACAĞIZ

Projenin hayata geçirilmesi için bölge milletvekilleriyle birlikte ortak çalışma yürüteceğini kaydeden Enginyurt, “Bölge milletvekili arkadaşlarımızla da özellikle AK Partili Giresun, Trabzon, Rize milletvekilleri ile görüşerek demiryolunun hayata geçirilmesi için mücadele edeceğiz. Bu olabilirliği olan, yapılması mümkün olan ve yapıldığında da Karadeniz’i ayağa kaldıracak bir proje olduğu için gerekirse Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir şekilde ulaşarak hayata geçirilmesini isteyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

MUSTAFA KIRLAK-ÖZEL HABER

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Nisan 2019, 13:30 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 902 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU