“EN ÇOK BÜYÜYEN ÜLKE OLDUK”

Yeni ekonomik modelin üretim istidam ve ihracata dayalı olduğunu vurgulayan AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim “ 2022 yılında sanayicimiz ve tüccarımızla el ele vererek, cari fazla vereceğimiz bir yıl olacaktır” dedi.

İl Başkanı Alim Rize Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’nu ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette İl Başkanı Alim şu ifadelere yer verdi “Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi ve enerji fiyatlarının artması ülkemizi de etkiledi. Uluslararası piyasayı etkileyen bu parametrelere rağmen ülkemiz rekor bir seviyede ihracat yaptı. Üretimimiz de ihracatımız gibi rekorlar kırdı. Bu üretim ve ihracata dayalı yeni ekonomik sistem ülkemizin büyüme seviyesinde de yeni rekorlar oluşmasına neden olacak. Üretim istihdam ve ihracata dayalı yeni ekonomik model ile dünyada 2021 yılında en çok büyüyen Ülke olduk. 2022 yılı fiyat istikrarının da sağlanması ile yeni rekorların kırılacağı ve milletimizin refah seviyesinin artacağı bir yıl olacak. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni ekonomi modeliyle yeni bir yüzyılın ilk çeyreğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine hiç olmadığımız kadar yakınız. Yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla, cari fazlayla ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesini sağlayacak adımları atıyoruz inşallah. Burada ticaret ve sanayi erbabımız son derece önemli bir rol üstleniyor. Bu anlamda RTSO Başkanımız ve yönetimine sanayicimiz ve ticaret erbabımız adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ise 2021 yılını inşallah %9,7 ile %10,2 gibi bir büyüme ile kapatacağız. İş dünyası olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Hükümetimizin de desteği ile hedeflerimize ulaşmak refah seviyesini daha da yükseklere çıkarmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06 Ocak 2022, 17:57 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 239 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU