MUHTEŞEMSİN AVCİ

Rize olağan üstü bir dönem ve tarihi bir süreç yaşıyor. Bu söz bana ait değil. Ama gerçek olduğu için, bu olağan üstü dönem ve tarihi sürecin arka planına bakmak istiyorum.

Gerçekten olağan üstü ve tarihi bir süreç mi?

Rize’de zeminindeki kayma nedeniyle yan yatan “Pizza Kuleleri” yıkımına başlandı kısa sürede vatandaşlara yapılıp teslim edilecek. Battı batıyor, gitti gidecek denilen merkezde binalara iş yerlerine  devasa kentsel dönüşümle çok büyük ve inanılmaz bir değişim yaşanacak. Bu da başka bir sabah rüyası. Olağan üstü ve tarihi bir süreç.

50 -70 senede halledilmeyen, hatta zamanın muhalefeti tarafından yapılmayacak denilen 3 kilometrelik çift tüp tünelle şehri Salarha vadisine açan muhteşem yatırım. Şehrin güneye açılmasının iki vadiye açılmasının katkısını yaşayarak göreceğiz. Salahra ve Ortapazar şehirleşme anlamında, merkezde yaşanan sıkışıklık anlamında çok kıymetli girişimlerdir.

Lojistik merkezin ihale edilmesi zemin etüt çalışmalarının başlaması yüreğimi hoplatan bir dev yatırım. Rize’nin değil,bölgenin kaderini değiştirecek muazzam bir proje.

Karadeniz’in uluslararası tek hava limanı olacak Rize Hava limanından uçmak için artık gün sayıyoruz. Bu rüya değil de nedir? Bu tarihi bir an ve olağan üstü bir başarı değil de nedir? Herkesin burun kıvırdığı koca koca insanları ikna etmede akla karayı seçtiğim hava limanı bitiyor beyler! Rize uçacak haberiniz var mı?

Bütün bu yapılanların yayında şimdi sıkı durun 1000 yataklı muhteşem bir eser kazandırıldı Rize’ye. Şehir Hastanesi. Engindere balıkçı barınağı doğusunda körfezde yani önerdiğim yerde 300 dönüm 300.000 metre kare alan doldurulacak ve devasa bir hastane yapılacak. Hatta ilavesi var. Müjdeyi veren Avcı, şartlara göre ise planlamalarda olumlu yönde değişikliklerin yapılabileceğini ifade etti. Yani yatak sayısı değişebilir. Bu muhteşem bir olağanüstü dönem ve tarihi süreç değil de denir?

Rize’de bir başka sevindiğim iki durumdan  ilki Çaykur Genel Müdürlüğüne vekalet eden Y.Ziya ALİM’in atanması ikincisi ve bana  çok daha önemlisi mesai arkadaşımın Murat GENÇ’in İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE atanmasıdır. Yusuf beyi başarılarından tanıyorsunuz ama MURAT GENÇ çok daha başarılar ve derin katılar verecek Rize’ye.

10 numara projelerden kalanı hemen yazayım. Teleferik ve Otogar. 20-25 milyonluk basit iki iş. Belki bu yazı yayınlanana kadar o iki iş de biter, Rüyalarımız tümden gerçek olur.

Evet. Rize olağan üstü bir dönem ve tarihi bir süreç yaşıyor. Götüren gönderen sağ olsun. Yani bu sözü diyen sağ olsun.

Bu olana üstü dönem ve tarihi süreci bize yaşatan muhteşem Muhammed AVCI diyorum. Onun yüreğine, koskocaman yüreğine sağlık. Daha çok sevdim ve gönülden destekliyorum.

Lafa bak beri gel. “Milletvekili Avcı, Rize ve Trabzon il kongrelerini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla aynı gün yapmayı arzuladıklarını ifade ederek, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuyu esasen arz ettik. Rize ve Trabzon kongrelerini aynı gün yapmak istiyoruz. Birer gün arayla da olabilir ama muhtemelen aynı güne denk getireceğiz” diyor. Şaka mı? Zannetmem. Muhammed AVCI diyorsa Reis Rize’ye gelecek Rize ve Trabzon il kongrelerine katılacak.

Bu sürece İl Başkanı Sayın İsak ALİM’le yıllardır süre gelen birliktelik ve uyumun Rize’ye olumlu yansımasının payı da var. Kongre sonrası bu katkılar katlanarak devam edecek inşallah.

Kim Yapıyor bu işleri?

Kim yaşatıyor bize olağan üstü durumu ve tarihi süreci?

Rize’nin Muhteşem Muhammed AVCI’SI.

Allah razı olsun kendisinden. Daha nice Yıllar Rize’ye bu şekilde kazandırmaya devam eder inşallah…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Ocak 2021, 16:07 tarihinde Gündem, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 408 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU