RİZE KENT KONSEYİ CHP’Yİ ZİYARET ETTİ

chp 00288888Rize Kent Konseyi üyeleri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmek için siyasi partilere ziyaretlerine devam ediyor. Son günlerde Kentin gündeminde olan çağdaş ulaşım araçları dediğimiz havayolu ve Demiryolu projeleri hakkında bilgi verildi. Kent Konseyi başkanı İ.Hakkı Zırh ; kentimizi yaşana bilirlik sıralamasında üst sırlara çıkarmak için tüm kent bireylerinin çalışması gerektiğini bu amaçla STK’ ları, Siyasi Partileri bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını belirtti.

HAVA ALANI PROJESİ

Rize de hava alanı konusunda bilgi veren İ. Hakkı Zırh; Hükümetimizin programında 71 ilde havaalanı yapılması programlanmıştır. Giresun-ordu havalimanı deniz doldurularak yapımı başlanmıştır. Ülkemizde havaalanı yapılmayacak illerin sayısı oldukça azdır. Bizler Rize –Artvin yolcularını taşıyabilecek bir hava limanı istiyoruz. Bu hava alanı yapıldığında günde 15 uçak kapasiteli olacaktır. Bazı Rizeliler Trabzon yarım saat deyip işin önemini kavrayamamışlardır. Bu gün Trabzon’dan Ardeşen’e HAVAŞ 2 saatte gidiyor Rize ye beklemelerle 1,5 saatte gelebiliyor. Bizler bu konu hakkında tüm STK, Siyasi Partileri, dernek ve odaları bilinçlendiriyoruz. Bilindiği gibi çağdaş ulaşım araçları kenttin kent olması yönünde önemli birer atımlardır. Bu fırsatları iyi değerlendirmek zorundayız.

Bizler hep geriye bakarak keşke şöyle yapsaydık diyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvelerini vermesi için hepimize çok iş düşüyor. Özellikle bizleri başkentte temsil eden vekillerimize çok iş düşüyor. Bu konuda hep beraber çalışırsak sonuca ulaşacağımıza inanıyoruz.

DEMİRYOLU ÇALIŞMA GRUBU

Demiryolu çalışma grup başkanı Hamit Turna ise; Demir yolunun ilk kuruluş değerinin karayolundan çok daha ucuz olduğunu, demir yolu kurulması halinde Rize’ye gelen yiyeceklerin ve ulaşımın ucuzlayacağını, Rize’den giden çay gibi üretim mallarının da naylonlarının ucuzlayacağını bildirdi. Demiryolu çalışma grubu olarak İstanbul’dan Sarp’a kadar demir yolu istediklerini bu şeklide yapılacak bir demiryolunun ülkemizi tüm dünyaya bağlayacağını belirtti.

Ziyareti değerlendiren Cumhuriyet Halk Partili yöneticiler, Rize için yapılacak her olumlu çalışmaya katkı vereceklerini söylediler. Rize’nin küçük bir kent olduğunu bir çok sorunun daha kolay çözülebileceğini bunun içinde daha fazla çalışmak gerektiğini bildirdiler.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ocak 2013, 21:40 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 597 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU