RİZE MUSİAD KORONA AÇIKLAMASI

DEĞERLİ RİZELİ HEMŞERİLERİM

Rize’de koronavirüsle mücadelede bakanlıklarımızca alınan tedbir ve koruma kararları, sağlık çalışanlarımızın takdire şayan mücadeleleri ve vatandaşlarımızın alınan kararlara uymaları bu salgın hastalığın yayılmasının önemli ölçüde önüne geçmiştir.

Dünyaya ve ülkemize bakıldığında bu salgın hastalığın hızlı yayılmasındaki en önemli sebep şehirler arası seyahatlerden kaynaklanmaktadır. Yaz gelmesi ve özellikle çay sezonunun yaklaşmasıyla, hasat için onbinlerce kişinin kısa süre içerisinde ilimize gelmesi yoğunluğa sebep olacaktır. Bir anda yaşanacak bu yoğunluk, bu hastalıktan korumak ve izole etmek için verilen mücadeleyi çok zorlaştıracak, yeni bir salgın dalgasına sebep olacaktır. Bu konuda, yetkililerimizce alınan şehirler arası seyahatlerin kısıtlanması gibi alınan tedbir ve koruma kararlarına uyulması virüsün yayılmamasında hayati derecede önemlidir.

Kurallara uyulması bir vatandaşlık, bir insanlık görevidir. Değerli Rizeli hemşerilerimizin bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Bu vesileyle, Ramazan-ı Şeriflerinizi tebrik eder, yeniden sağlıklı günlerde buluşmak ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Recep TAYLAN

MÜSİAD Rize Başkanı

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Nisan 2020, 01:20 tarihinde Ekonomi, Küçük Manşetler, Manşet, Sağlık kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 304 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU