“RİZE ŞEHİR HASTANESİ İLE İLGİLİ BİR SIKINTI YOK”

568700Haber ve resim:  olay53.com

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kentte yapılması planlanan Rize Şehir Hastanesi ile ilgili olumsuz bir durum olmadığını ve şehir hastanesinin deniz dolgusu üzerinde en az 200 dönümlün bir alanda yapılacağını kaydetti.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kentte görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıya basın mensuplarının yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Görgülü, Halk Sağlığı Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu ve Ruh Sağlığı Birimi ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Yıldırım katıldı.

RİZE’YE MODERN BİR HASTANE

Rize’nin sağlık alanındaki durumuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize’ye modern bir hastane yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Tepe, şehir hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Rize Şehir Hastanesi ile ilgili bir sıkıntı yok. Bakanlığımızın takdirindedir. Süreçle ilgili bir olumsuzluk yok. Ama şunu söyleyeyim ne zaman başlayacak, ne zaman ihale edilecek onu ben şimdi söyleyemem bakanlığımızın takdirinde.

DENİZ DOLGUSU ÜZERİNDE YAPILACAK

800 yataklı planlandı. Son derece modern bir 800 yatak. Eski yat limanı olarak adlandırılan Bağdatlı Mahallesinin hemen karşısındaki alanda deniz dolgusu üzerinde yapılacak. Neden kara değil? Onlar hep konuşuldu. Karada böyle bir alan bulunamadı. Karadaki maliyetler denizin 2-3 katı. Paketlemenin yeri hastane için söz konusu değil. O alan 40 dönüm. Biz şehir hastanesini deniz dolgusu üzerinde en az 200 dönüm üzerinde yapılacak.” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ PROGRAMI FARKLIDIR

Rize şehir hastanesinin bakanlığın 2019 yatırım programı içerisinde olup olmadığı yönündeki soruya Dr. Tepe, “Onu bilemiyoruz. Şehir Hastanesi programı farklıdır. Bunlar bakanlık tarafından özel olarak takip ediliyor. Ayrı bir ilgi alanıdır. Onlarla ilgili tasarruf tamamen bakanlıktadır ama olumsuz bir durum olmadığını biliyoruz.” diye konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Ocak 2019, 22:44 tarihinde Ekonomi, Küçük Manşetler, Manşet, Sağlık kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.081 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU