SEVİLDİĞİNİZ KADAR İNSANSINIZ

Salgın nedeniyle bu sene Rizeme olan hasretim biraz gecikti. Önce Ankara’ya uğrayıp iki gün torunlarımla hasret giderdim sonra ver elini Rize. Tarifiz bir heyecanla kilometreleri kat ettim, akşam saat dokuzda köyüme ulaştım. Evimin ışıkları yanıyordu. Arabamı park ettikten sonra evden gelen seslere açıkçası mana veremedik. Meğer geleceğimizi bilen bu güzel insanlar evi baştan aşağıya bize hazırlamak için hummalı bir şekilde çalışma yapmışlar. Sanki kırk sene üzerine gelmiş gibi bir sevinç yumağı oluştu bir anda.

Şunu öğrendim. Sevildiğiniz kadar insansınız. Ölçü budur. Sevildiğiniz kadar Müslümansınız, ölçü budur. Cenneti kazanmanın ölçüsü budur. Hiçbir beklentisi olmayan insanlar eğer sizi seviyor sizde onlara içten bir saygı duyuyorsanız insanlık ölçütleri, normları, esasları tamamdır. Eğer insanlar sizden kaçıyorlarsa insan değilsiniz ve cehennemlik siziniz. Ölçü budur.

Gecenin bir vaktinde, Rizede çay nedeniyle insanların çok yorgun oldukları bir saate insanlar sizi rahat ettirmek için elinden geleni yapıyorlarsa insansınız. Çok sevindim bu duruma. Komşularıma sonsuz teşekkürler ettik. İnsanlıklarının boyutu tarifsizdi.

Allah böylesine güzelliklerini yakalayan insanların ayağına taş değdirmesin. Bu tür insanlar aramızda var oldukça insanlık yaşayacak, güzelliklere hep birlikte ulaşacağız, gelişeceğiz ve mutlu bir toplum olacağız.

Dünya cennete Rizeme kavuşmak tarifsiz bir duygu.

Herkese kucak dolusu selam ve sevgilerimle…

Metin TOPÇU

Veliköy – Rize

14.67.2020

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Haziran 2020, 10:00 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 355 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU