“Türkiye’nin En Sevilen Çay Markası” Ödülü ÇAYKUR’UN

sutluoglu-odul2

Mediacat’in IPSOS işbirliği ile gerçekleştirdiği Lovemarks araştırmasında ÇAYKUR, Türkiye’nin açık ara en sevilen çay markası seçildi.

Mediacat dergisinin Lovemarks araştırmasında en sevilen çay markası seçilen ÇAYKUR, Brandweek kapsamında düzenlenen Lovemarks töreninde ödülünü aldı.

Lovemarks araştırmasında herkesin gönülden bağlı olduğu marka kategorisinde  %53 ile en yüksek skoru elde eden ÇAYKUR, açık ara ile Türkiye’nin en bilinen, en sevilen ve en fazla sahiplenilen çay markası olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Brandweek kapsamında Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Lovemarks gününde ödülü alan “ÇAYKUR markası bizden biri, halktan biri” diyen ÇAYKUR Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu alınan ödülün çok manalı ne önemli olduğunu belirtti.

Özellikle bu yıl çayın Türkiye’de 90 yılını kutladıklarını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu; “ÇAYKUR için bu ödül çok manalı ve önemli. Çünkü çayımızın bu sene 90. Yılını kutluyoruz. 90 yıllık bir emeğin, milyonlarca insanın emeği, gayreti hatta sevgisinin bir sonucu bu. Biz ÇAYKUR çalışanları olarak geçmişte emeği geçenlerle birlikte gerçekten güzel işler yapmışız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülü de ÇAYKUR adına alıyoruz. 90.yılımızda Yeni ürünlerle yeni ürün gamıyla büyümeye devam ediyoruz. Didi soğuk çayımızı iki sene önce çıkarttık. Çok güçlü bir marka oldu, çok sevildi. Halkımıza buradan teşekkür ediyorum. Bir milli marka olarak sahiplendiler destek verdiler. Özellikle gençlerimize çocuklarıma teşekkür ediyorum en çok onlar sevdiler ve büyüklerine de sevdiriyorlar. Aldığımız bu ödül, yürüdüğümüz yolda bizi daha da heyecanlandırmış ve aynı zamanda doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.” dedi.

“ÇAYKUR Türkiye’de çay ile özdeşleşmiş bir marka, ÇAYKUR olarak, tüketicilerimizle, üreticilerimizle bağımızı koparmadan ve kültürümüzü koruyarak uzun yıllardır her eve ve her kesime çay ulaştırıyoruz” diyen Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, ÇAYKUR olarak iç pazardaki liderliğin yanında dış pazarda da hedefleri olduğunun belirtti.

Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “ÇAYKUR olarak biz 200 bin aileye hizmet veriyoruz bu yaklaşık 1 milyon insana tekâmül ediyor. Tüketici ayağında ise Türkiye’de 77 milyonun evinde varız. Ayrıca 55 ülkede de ÇAYKUR olarak tüketiciyle buluşuyoruz. Hedefimiz dış pazarlardan da büyümek bir dünya markası olmak ülkemize yeni bir dünya markası kazandırmak için çalışıyoruz.” dedi.

Çayın Türkiye’de bir kültür olduğunu belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, çayın Sabahın ilk saatlerinden akşama kadar içilen, herkes tarafından sevilen, olmayınca eksikliği hissedilen insanları birbirine bağlayan bir içecek olduğunu belirtti. Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu şöyle konuştu: “Üretimde dünyada 5.sırada olmamıza karşın tüketimde ise toplamda 7.sıradayız. Ancak fert başına tüketimde ise dünyada 1.sıradayız. Bizim insanımız kadar çayı seven çayı çok içen bir başka ülke insanı yok. Gözümüzü açtığımızda çay içmeye başlıyoruz, akşam uyuyana kadar çay içiyoruz. Dostluklarımız çayla paylaşıyoruz, üzüntülerimizi çayla paylaşıyoruz, resmi görüşmelerimizi çayla yapıyoruz, ziyaretlerimizi artık bir çayını içmeye geleceğiz veya bekliyoruz gel de bir çay içelim şeklinde hayatımızı çaya bağlamış durumdayız. Çay hayatımızın odağında. Dış pazarlama da açılma çalışmalarımız devam ediyor. Bu hedefi koyduk önümüze 50 bin tonluk bir dış pazar oluşturmayı hedefliyoruz. Pazar payımız büyüyor, büyümeye de devam ediyor. İnşallah gelecekte dış pazarda çok daha güçlü bir yerimiz olacak. Biz çayı seyretmiyor, yaşıyoruz. Tüm bunlar da sevilen bir marka olmamız sonucuna bizi doğal olarak ulaştırıyor.”

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Kasım 2014, 14:10 tarihinde Ekonomi, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 474 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU