Karadeniz Bölge Başkanı Seçildi

Rize Milletvekili Sayın Muhammed AVCI yeniden Ak Parti Karadeniz Bölge Başkanlığına seçildi.

Bildiğiniz gibi geçen dönemde de Sayın AVCI bu görevi başarı ile yürütüyordu.

AK Partinin teşkilat başkan yardımcısı olan AVCI Kendine bağlı bölgede başarılı çalışmalar yaptığı için yeniden bu görevlere atanmış oldu.

Bu önemli görev Rize için de bir gurur vesilesidir.

Karadeniz’de bulunan 18 vilayetin Bölge başkanlığa yeniden bir Rizelinin atanmasını sevinçle karşıladım.

Rize’de yaptığı çalışmalardan Rize’ye kazandırdıklarını incelediğimizde hemen hemen bütün işlerde imzasını görmekteyiz.

Rize’nin yıllara sarih devasa problemlerini teker teker çözdü. Şimdi onu bekleyen en büyük iş Lojistik limanın tamamlanması, Rize Erzurum bölünmüş yolunun bir an önce hizmete alınması, belki en önemlisi Rize Şehir hastanesinin yapılmasıdır. İhalenin yapılmış olması büyük bir aşama. Fakat Sağlık bakanlığı bütçesinden yapılacak olan Rize Şehir Hastanesi’nin yapımı uzun sürebilir.

Sayın Avcı’nın Cumhurbaşkanımızla olan diyalogunu biliyorum. Her durumda Reisle görüşebiliyor sayın AVCI. O zaman hastanemizin yapımının uzun süreye yayılmasını Sayın Avcı kısaltabilir.  Bu konuyu Cumhurbaşkanımızın ilgisine sunabilir.  Bu bakımdan sayın Avcı’ya çok güveniyorum.

Rize Merkezde yıkılma ihtimali bulunan yüzlerce binanın kentsel dönüşme alınması ile insanımız büyük bir tehlikeden kurtarılmış olacaktır. Yıllar alacak bu devasa dönüşümde görev yine sayın Avcı’ya düşmektedir. Bürokrasi ile çok güzel kontaklar kuran vekilimize yaptığı bu önemli çalışmalar nedeniyle hayırla yad edileceğine inanıyorum.

Unutmadan bir önemli konuyu da irdeleyip son vereyim yazıma.
Ulaştırma bakanı Samsun Sarp demiryolu projesine başladıklarını duyurdu. Karadeniz’in özellikle doğusu bu bakımdan çok fakir değil demiryolu ile hiç tanışmamış. Bu durum sayın AVCI’ya önemli bir hizmeti yapma fırsatı veriyor.

O nedenle Sayın Muhammed AVCI yeniden Ak Parti Karadeniz Bölge Başkanlığına seçilmesi bizler için bir büyük fırsattır. Rüyalarıma giren Samsun Sarp Demiryolunun bir an önce başlaması için sayın AVCI’dan konuyu sahiplenmesini istiyorum.

Allah bütün işlerinde kolaylıklar versin. Kendisine başarılar diliyorum.

Selam ve dua ile…

Metin TOPÇU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Ekim 2023, 20:33 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 123 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU