Naklen Yayın Darbe

taban

Naklen Yayın Darbe

Mısırda Liberal hümanizma, yani batının sahte insaniyetçik akımı naklen yayın yapılan bir darbe ile ülke yönetimine el koydu.

Batıdan gelen darbe yorumlarına bakarak liberal hümanizma dedim. Cemil Meriç diyor ki: “Mesela sömürgeler çağında psikiyatrlar, Afrikalıların aşağılığını ispat için bilimsel teoriler kurarlar: Sömürge halkının beyni gelişmemiştir, onlar görünüşte insandır sadece. Kadınları da pek ciddiye almamak gerek.    insanlık demek burjuva demek: Avrupalı, yetişkin ve erkek burjuva. Ne ilmi insaniyetçilik değil mi?”Diyor

Darbenin gerekçesi Mısır halkının birleşmesi,huzurlu bir toplum olması, demokrasi flan değil, imtiyazları devam ettirmek olduğu apaçık ortada.

Burjuva hümanizmi masalını bugünün dünyasında Mısır halkına reva görmek çok aşağılayıcı
bir durumdur

Hele buna demokrasi kılıfı uydurulmaya çalışılınca gerçekten çok komik bir fotoğraf çıkıyor karşımıza.

TV ekranlarında boy gösteren Mısırlı zorbalar hakikaten çok gülünç duruma düştüler. Mısır halkının kendini ifadesine tahammül edemeyen batı, her bakımdan kendine bağımlı olan piyonu harekete geçirdi. Mısır halkını naklen yayın dizayn edecek. Her hal ve şarta yapılacak bu. Oluk oluk kan aksa da bu böyle. Muhalif durma düşürülen ezici çoğunluk duygularından,hürriyet aşkından ve kendini yönetme sevdasından kanı pahasına mahrum bırakılacak.

Eminim ki Mısırda yaşanacak insanlık dramından kılları kıpırdamayacak.

Bu darbeye açıkça destek olan ülkelere bir bakın. Yeniden şekillendirilen Orta doğuda İsrail’in rahatı, huzuru ve batının engellenemez menfaatleri mazlumların kanını akıtmaya naklen yayın devam edecek.

Naklen yayın, çünkü günümüz dünyasında savaşlar internet ortamında, sosyal ağlarla yapılmaya başlandı. Her türlü bilgiye aç toplumlar bu yeni durum karşısında bilinçsiz ve hazırlıksız. Çok kötü bir şekilde batı tarafından kullanılıyor bu yeni kitle.

İstedikleri gibi eğip bükebiliyorlar.

Ülkelerin içindeki maşaları genellikle çelik kollu askerler oluyor.

Mısır Ordusu’nun Mısır halkı için devreye girdiği masalına bu nedenle asla ve asla inanmam.

Belki de  batının çok küçük bir menfaati uğruna harekete geçirilmiştir.

12 eylül 1980 darbesinin Yunanistan’ı NATO’ya geri döndürmek için yapıldığını unutmayalım.  Bizim darbeci kafalar da o zaman yukarıda Cemil MERİÇ üstadın tarifine uyan bir davranış içinde idi. Toplumu kendi istekleri ve menfaatleri doğrultusunda eğitmeleri buna en güzel örnektir. Kendi insanını kobay olarak kullanan bu  zihniyet batının kurduğu alçakça tuzağa bilerek ve isteyer giriğini bilmeyen yoktur.

Görünen o ki, Mısırdakendi milletini sömürge halkı gibi beyni gelişmemiş kabul eden batının uşağı darbeci kafa batının menfaatleri uğruna kan akıtmaya, can almaya o günde de çekinmedi bugünde çekinmeyecek.

Ülkemizi Mısırla karşılaştırmak abesle iştigaldir. Hülyası rüyası olanlar her zaman vardır. Eksiklerimiz hala vardır. Ne yazık ki, hala daha beyni batı tarafından iğdiş edilmiş kitleler vardır, siyasiler vardır, aydınlar vardır. Ama biz çok mesafe kaydettik diyebiliyoruz. Çünkü Ortadoğu toplumları içinde en gelişmiş demokrasiye, ekonomiye sahip bir ülkeyiz.

Bunun kıymetini bilelim. Birbirimizi can kulağı ile dinleyelim ki, bu toplumsal felaketler bizden çık uzaklarda olsun.

Sevgi ve saygılarımla.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Temmuz 2013, 10:07 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 295 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU