“2022 YILI SONUNDA TAMAMLANMIŞ OLACAK”

AK Parti’li Hayati Yazıcı, Rize Şehir Hastanesi dolgu alanındaki çalışmaları inceledi: 2022 yılı sonunda tamamlanmış olacak. dedi

Hayatı Yazıcı “Dolgu 2022 yılı sonunda tamamlanmış olacak. Sonrasında bu alanda 850 yatak kapasiteli Rize Şehir Hastanesi inşa edilecek. Rize’nin buna ihtiyacı vardı”

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Şehir Hastanesinin inşa edileceği alandaki dolgu çalışmalarının yıl sonunda tamamlanacağını belirterek “Sonrasında bu alanda 850 yatak kapasiteli Rize Şehir Hastanesi inşa edilecek. Rize’nin buna ihtiyacı vardı.” dedi.

Yazıcı, hastanenin inşa edileceği merkeze bağlı Gündoğdu Mahallesi’nde 34 dönümlük deniz dolgu alanında incelemelerde bulundu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinden bilgi aldı. Dolgu ihalesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca gerçekleştirilen alanda 8 milyon ton dolgu malzeme kullanılacağını ifade eden Yazıcı, “8 milyon ton, havalimanı ve lojistik merkezi kıyaslandığında küçük bir rakam. İnşallah bu dolgu 2022 yılı sonunda tamamlanmış olacak. Sonrasında bu alanda 850 yatak kapasiteli Rize Şehir Hastanesi inşa edilecek. Rize’nin buna ihtiyacı vardı.” diye konuştu.

Yazıcı, bazı kişilerin, “Neden burada deniz dolgusu yapılarak hastane yapılıyor?” eleştirisinde bulunduğunu dile getirerek “Zaruretten dolgu yapılarak hastanenin yapımı planlanıyor. Rize’de eğer bu hastanenin yapılacağı bir alan olsaydı, orada yapılırdı. Bu dolgunun dahi bir maliyeti var.” değerlendirmesinde bulundu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Şubat 2022, 20:10 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 15 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU