ALTAY ŞİRKETLEŞİYOR

Altay’da genel kurul üyeleri şirketleşme çalışmaları için yetkiyi verdi. İzmir kulübünün sembol isimlerinden Mustafa Denizli, Altay’ın geleceği ve şirketleşme ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Yeni sezonda 2. Lig’de mücadele edecek olan Altay’da genel kurul üyeleri, mevcut yönetime, şirketleşme yolunda tam yetki verdi. İzmir kulübünün tarihi genel kurulunda kulübün sembol isimlerinden Mustafa Denizli, önemli açıklamalar yaptı. Altay, taraftarının kulübün başkanı veya sahibi için tribünlere gitmediğini Büyük Altay için maça gideceğini ifade eden Mustafa Denizli, “Bizler bu tarihi yaşadık. Benim hayatta her 4 yılımdan 1’i burada geçti. Bu tarih göz göre kaybolamaz. Onun için bu şart. Hiç kimse Altay’ın yönetimi kimdir, sahibi kimdir diye stadyuma gitmez. Büyük Altay için gider taraftarı. O isim orada durduğu müddetçe Altay şirket mi olmuş, başkan mı şahıs malı mı? Bunlar hiç önemli değil. Chelsea’yi Abramoviç aldığı zaman taraftarı, ‘Bizi bir yabancı aldı’ diye maça gitmedi mi? Tıklım tıklım doldurdular tribünleri. Keza Manchester City. Bu tarih devam edecekse böyle devam edecek. Tablo ortada” dedi.

Kulübün 684 milyon 555 bin TL borcu olduğunun altını çizen Mustafa Denizli, “Türkiye’de 2’nci Lig’de 10 sene oynasan borcunu ödeyecek hasılat yapabilir misin? Şimdi önemli olan buraya prestijli bir şirketin gelmesi. Onlar da hesaplarını yapacaklar. Birinin gelip, ‘Altay’a verelim bu kadar parayı alalım’ diyecek hali yok. İncelemesini yapacak. Neyi vardır Altay’ın marka değeri nedir, varsa gayrimenkul değeri nedir, takımın değeri nedir. Onlara bakacak. Kolay bir iş değil. Kim ister böyle bir kulübün böyle bir duruma gelmesini? Ama neticede Türkiye’de hiçbir kulüp bu yoldan dışarı çıkamaz. Mutlaka bu yoldan geçecekler ve geçiyorlar. Bakın Türkiye’nin futbol şehirlerine. Çok önemli bir kısmı amatör ligde” diye konuştu. Öte yandan Mustafa Denizli’nin İstanbul’da Altay için yatırımcı arayışında olduğu öğrenildi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Haziran 2024, 17:38 tarihinde Küçük Manşetler, Manşet, Spor Haberleri kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 124 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU