MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA YATIRIMLAR GELİYOR

rizenin sesi

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Rize’nin Marka Şehir Olma Yolundaki Çalışmaların Hız Kazanarak Devam Ettiğinin Altını Çizdi ve Ekledi; Rize’ye Yaklaşık 20 Milyon Liralık Yatırım Geliyor.

Geçtiğimiz haftalarda ‘Rize’yi marka şehir haline getirerek artık göç veren değil, Rizelilerin kendi ihtiyaçlarını kendi şehirlerinde görmelerini sağlamaya çalışıyoruz’ ifadelerini dile getiren Karal, bu açıklamaların yanında Rize’de ne tür projelerin düşünüldüğünü söylemişti.

Konu ile ilgili vermiş olduğu örneklerde Karal, Rize Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Rize Alışveriş Merkezi, Onkoloji Hastanesi ve Başta Işın Tedavisi olmak üzere daha bir çok örneğe dayanarak, Rizelilerin kendi ihtiyaçlarını artık diğer İllerde değil, Rize’de temin edebilmeleri konusunda çalışıyoruz demişti.

Rize’de atılan bu adımların yanında Rizeli gençlerin hizmetine sunulacak olan yeni projeleri sıralayan Karal, Rize gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzları ve sporcu eğitim merkezlerinin yanı sıra yeni bir müjdeyi daha Rizelilere verdi.

İŞTE O PROJELER

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal özellikle gençlere yönelik çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek “Rize’de yaşayan genç kardeşlerimizin hizmetine sunulmak üzere yeni amatör futbol sahamızı, sporcu fabrikamızı ve Çayeli kültür merkezimizin projelendirme kısmını tamamladık. Artık iş Kasım ayında Kamu ihale kurumu tarafından ihale edilme aşamasına geldi” dedi.

Projeler hakkında teknik bilgiler veren AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal “Rize Valiliği karşısındaki itfaiyenin olduğu kısımda inşa edeceğimiz yeni amatör futbol sahamız yaklaşık 9 trilyon (milyon) liralık bir proje. 16.500 metre kare alana inşa edeceğimiz futbol sahamız 2164 seyirci koltuk kapasiteli olup, çevresinde diğer amatör kulüplerimizi de barındıracaktır. Öte yandan Rize Sporcu Fabrikası projemiz ise eski Ekrem Orhon stadyumu yerine yapılacak olan ve içerisinde bir çok hizmeti barındıracak olan Rize Gençlik Merkezimizin önünde inşa edilecek. Bu projenin yaklaşık bedeli ise 6 trilyon (milyon) lira. 3556 metre kare alana inşa edilecek olan bu yapı içerisinde bir çok dalda spor salonu barındıracak ve gençlerimizin spor eğitimlerinde faydalı olacak. Diğer bir projemiz ise Çayeli’ye. Çayeli ilçemize son derece modern ve donanımlı bir Gençlik Merkezi binası kazandırıyoruz.Çayeli üniversitemizin hemen arkasında bulunan 3766 metre karelik alanda inşa edeceğimiz Çayeli Gençlik Merkezimizde oyun salonlarından seminer salonlarına. Tiyatro, sinema ve sergi salonlarından müzik ve resim odalarına, kütüphaneden kafeteryaya kadar bir çok hizmet verilecek. Bu projemizin bedeli de yaklaşık 4 buçuk trilyon (milyon) lira. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

www.rizeninsesi.com

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ekim 2013, 16:56 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Sağlık kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 447 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU